Yat limanı ve migros ve kazıklı yol

Arnavutköy'ün eski hali
Arnavutköy'ün yeni hali

Ayvalık Belediyesi, Ayvalık Halkı’na değil Koç ve Sabancı Holdinglere çalışıyor ya. İşe bir örnek daha. Yat Limanı ve Migros önündeki bölge tekrar “düzenlendi“. Bozuk olan ne düzeldidiye bakıldığında değişen tek şeyin kesilen ağaçlar olduğu görüldü. Yani ağaçlar bozuyormuş manzarayı. Şimdi beton yığınlarıyla, otomobillerle Koç Holding ve Ayvalık Belediyesi; mutlu, mesuttur herhalde 🙂

BU FOTOYU SAKLAYIN BURASI YOK EDİLECEK

Hoş Ayvalık Belediyesi ağaç deyince nedense sadece palmiyeleri biliyor. Dünyası bu kadar sanırım. Ilıman iklimde yaşıyoruz ve bazı tropik ağaçlar dışında her ağaç yetiştirilebilecekken belediyemizin aklına bu geliyor. Bu çirkin dikey çıkıntılar sayın Başkan’ı rahatsız etmiyor anlaşılan.

Ayvalık’ta neden ayva dikilmez? Ya da iğde

, çınar, meşe, kiraz, armut ya da turunç. Çünkü Belediyeyi yönetenlerin dünyasında böyle bir zenginlik, birikim ve sevgi yoktur da ondan.

Son olarak Kaymakamlık sahile kazıklı yol yapmak istiyormuş. Arnavutköy’de yapılmıştı.  Bu facia hakkında konuşmaya gerek yok, fotolara bakmak nasıl bir faciaya sebebiyet verildiğini gösteriyor. Yol yakınken herkes bunu durdurmak için elinden geleni yapmalı.

Buraya murhum Köksal Durukan’ın bu konudaki bir yazısını koyuyorum tıklayınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir