Ayvalık Belediyesi’nin sinsi planı yürürlüğe mi girdi ?

Proföser Zihni Komplö’den çarpıcı iddia

Ayvalık Belediyesi’nin sinsi planı yürürlüğe mi girdi ?

Ayvalık Belediyesi elektrik kablolarını yer altına alarak, halkımızın kasabamızda yürürken daha çabuk yorulmasına neden olacaktır ! Böylelikle halk ve turistler çarşımızı gezemeyecek ve esnafımız iş yapamayacaktır. Bir de su borularıyla elektrik hattının yan yana geçmesi, büyük tehlikedir, malumunuz su elektriği iletir. Nerde bu devlet ? Nerde bu belediye ? Hani bizim gençliğimiz nerde ? ELEKTİRİĞİME DOKUNMA !

Proföser Zihni Komplö’den bir iddia daha

Kasabamızın kırımızı zemin üzerine beyaz yazıyla yazılı olan cadde ve sokak isimleri, niçin mavi zemin üzerine beyaz yazıyla yazılı olan yeni levhalarla değiştirildi ? Yoksa bu levhaların ödeneği Piskoposluk’tan mı alınmıştır? Bunlar Yunanistan’ın sinsi planlarının bir parçası mı ?

Proföser Zihni Komplö’den şoke edici bir iddia daha !

Armutçuk – Cunda yol ayrımında yer alan parktaki Mehmet Akif Ersoy’un resminin yer aldığı panoda, niçin Ersoy’un başında fes olan resmi yerine başka bir resim yerleştirilmiştir? Buradaki amaç nedir? M. Akif Ersoy’un başı çıplak gösterilerek halkımıza küçük mü düşürülmeye çalışılıyor ? FES’İMİZİ İSTERÜK !!

Komplö Üniversitesi Sudan Sebepler Fakültesi Ana Şüphe Dalı Başkanı
Proföser Zihni Komplö

“Ayvalık Belediyesi’nin sinsi planı yürürlüğe mi girdi ?” üzerine 40 yorum

 1. walla sokak tabelaları kırmızı beyaz olabilir. Polis arabalarındaki ışıklarda niye amerikan bayrağı renginde? Kırmızı mavi beyaz? Efendim bunlar küçük şeyler mi? Önemsiz mi? değil. Başka milletler önem veriyor böyl şeylere. Biz de verelim.

 2. dostum baya boş konuşmuşsun. gercekten arkadaşımın da dediği gibi lütfen biraz daha geniş düşünün. belki bu yazdıklarına diğer örümcek kafalılar inanabilir bundan eminim, çünkü burada bi ton insan war senin gibi düşünen…..

 3. Saçmalamak da bir sanattır aslında. Duyduğum kadarıyla, çocukların uçurtmaları Kurufitilya’daki o koca binaya takılıyormuş bunu da yazsanıza…

 4. bay zihni bence senin zihnin böle şeylere yetmez ..neymiş insanlar yorulurmuş..kıç kadar ilcede gezerken yorulurmu?(teşbihte hata olmaz)
  bide belediye o kazıları altın bulmak içinyapıyo her sene yaparlar ama daha bişey bulduklarını duymadım. ama azımle kazan……..

 5. kardeş bunları kafana takma asıl takacağın şey ayvalığa gelen yunanlı turist sayısı neden azaldı ondan bahset karalamayı bırak ayvalığı.

 6. şiiiii aloooo ne oluo baskanın yalamaları sısı nasıl ayvalıklısınıs sıse tufekcı yakısır adılerr kokunus nekı nerden gelıosunus ataturkcumusunus sıs heee onlar bısı sevmıoo sokun bunu kafanısa orumcek beyınlıler 2009 da gorceksısınıs ac kalcaksınıs accc solular ne olcakk ahmet tufekcı gıbı baskan geldımı ayvalığın basına suyu ıcerken carpılın ıns yunan gelıpte sana altın mı verıoo bıs nıe gıdemıoss heeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. ayvalıklıııı ya katılıyorum. başkanın yalamaları. orumcek kafalı sızsınız gelıstırın kafanızı atatürkçü olun durup dururken neden tabelalar mavi beyaz oldu türk değilmisiniz siz ….

 8. saçmalık bence belediye çalışanlarının yaptığı tüm işten memnunum elektrik kablolarının yeraltına girmesi çok ama çok iyi oldu herşeyi yanlış düşünmeyilim BAŞKANIMIZ SAĞALSUN…….

 9. Arkadaşlar bu bir gerçektir ki Belediye iyi çalışıyor ama bazı şeylerde hakkınız var.Örneğin:Sokak isimlerinin yazılı oldugu tabelalar gercekten mavi beyaz.Ancak bunun yunanlarla 1 ilgisi olcagını zannetmiyorum.Bir de yunanların Ayvalığa gelmesi bence cok yanlış bizi o kadar düşman görüyolar ki kentimizi kirletip leke sürmeye geliyolar!!!!
  Ayvalıklı Mert

 10. ayvalık’ı yönetenlerin güzel ilçemizi nasıl soyup soğana cevirdiklerinle ilgili görüşlerinizi tartışın,örneğin M.R.S enin ortakları kimler ? onların parti binasına giren ve karar defteri ile üye kayıtlarını, genel seçimlerd parti giderlerini gösterir belgeleri yok edenler kimlerdir. görşmek üzere.

 11. sevgili ayvalıklılar : Basın vatandaşlarımıza gerçekleri yansıtsa yasa dışı hareketlerin tümü önlenebilir değilmi ? ayvalıkta her dönemin bir veya iki gazetesi var. Bu dönemin iki gazetesinin maşallahı var. bir haftalık gazete M.R.S nin teslim olduğunu köşeye sıkıştırarak ve rumuzla vermiş. haykırman lazım, tam sayfa vermen lazım, suç ortaklarını bulmak için caba harcaman lazım, sevgili gazete sahibesi. Çünkü o paralar hepimizin dolayısıyla senin ve senin çocuğunun. Üç beş tane reklam için memleketi satmayın ayıptır.

 12. öncelikle orda insanlarımıza soyyel aktıviteler ve en önemlisi iş yerleri acın en cok beldeler icinde suc işlenen yer canım ayvalık oldu bırakın kablo döşemeyi de iş yerleri acın secimlerde kimmi ne boru kimmine kablo …… ayvalık bir kac densizin at binme yeri deyildir ve olmucaktır sözüm ayvalıklıları caresiz ve aşsız bırakan sulukleredir memleketi teksasa cevirdinniz boyle giderse pirrina kokan memleketim baska kokular sarcak

 13. 12.yorumu yapan ayvalıklı genç’e cevabım: Sevgili genç hemşehrim elektrik kablolarının yer altına alınması zaten geç kalmış bir iş.Ancak bunun sanki belediye başkanı yapıyormuş gibi lanse etmen çok yanlış. Bu çalışma tamamen tedaşın bir çalışması oldugunu unutma. Bu çalışmada ayvalık belediyesinin hiç bir katkısı yoktur. Başkanın yaptığı olmayan işleride çok beğendiğini söylüyorsun. Peki başkanın belediyemize taşıdığı asalakların belediyemiz kasasını, senin, benim ve tüm ayvalıklının parasını çaldığı içinde sağolsun başkanımız dermisin,merak ettim doğrusu. Kusura bakma ama sende yağçılardan birisin gibi geldi bana. Eger bilmeden başkanı met ediyorsan senden özür dilerim.

 14. arkadaslar gercek bir ayvalikli olaraksöylediginiz baziseylerekatiliyorum.bende istemiyorum o yunanlilarin ayvaliga gelmesini,ama elektrik kablolari iyi oldu unuttukmu arkadaslar saatlerce süren eletrik kesintilerini buarada ayvaligi cok özledim!!!!!!

 15. Memleketim olan Ayvalık’a 6 aydır geri döndüm. Büyük maddi sıkıntılar içerisinde buldum.Belediye başkanını tanımıyorum fakat 6 ayda gördüğüm iyi niyetli aklı başında bir insan sadece “Herkeze eşit davranmanın en büyük adaletsizlik olduğunu ögrenmesi gerek”

 16. zamanın doldu baskan 1 yıl sonra yoksun hıc bısıde yapmadın ayvalık a yapamıosunda anca kasaları bosaltıolar sende karsıdan bakıosun

 17. Şimdi bu anlatılar önemsizmi, yani örümcek kafalı olmak için, asıl bu küçük şeyleri değiştirmek bence. Belediye dediğin af buyrun kanalizasyon pisliğini denize akıtmaz. Yokmuydu bir yolu.??? Müzikli eğlencelere parklara para harcamak geniş düşünmek değilmi. Geniş düşünen birisi şehrin kanalizasyon pisliğini denize akıtmamak için her çareyi yapardı. Napalım çaresi yok demek, zaten biçare olmak demek değilmidir.?

  Hadi canım sizde, izahı mümkün olmayan davetler eğlenceler getirilen sanatçılara ödenen paralar ile harcanacak çaba ve emek ile kanalizasyon çözülürdü.

  Yapılıyor şimdi deyeceksiniz, hee evet yapılıyor. Nere akacak gene, denize.

  HADİ CANIM SİZDE . . . . . .

 18. allah akıl versin ne diyim yada hadi len diyim-ayvalık ayvalık olalı bi başkan gördü,gördüde kör olana neylersin?

 19. 15 eylülde candan erçetini kültür günlerinde sezen aksuyu bkm’yi idil bireti vs.ayvalık’lılara izleten çağdaş yenilikçi ve ayvalıkı seven başkanımız sn.HASAN BÜLENT TÜRKÖZEN’ e teşekkür ediyoruz.

 20. Candan Erçetin,Sezen Aksu,İdil Bireti getirene kadar hastanemize küez getirmeye çalışsak.Daha mantıklı değil mi?

 21. sizlere neyzen tevfikten bir dize;
  hayat 3,5 ve 4 arasındadır.
  ya 3,5 atarsın yada 4 -4′ lük yaşarsın.
  bilmem anlatabildimmi.
  şimdi ayvalık dört dörtlük yaşıyor. bozmak isteyenlerde 3,5 atıyor

 22. baskanımız bırazda ayvalıkgücüne önem versın bu takım artık 3.lıgde oynaması lazım ayvalık seyırcılerı bu takım bu oyuna göre amatöre yakısmıyor bu sene sampıyon olup play of maclarında galıp gelıp adımımızı 3. lıge yazdırmak ıstıyoruz

 23. herkez konusuyor bıldıgı gıbı ama ahmet tüfekcı gelsın lısteyı ben alcam elıme ne ayıklamalar yapcam beledıyede aynı zeytın agacını ayıklar gıbı 2 ay kaldı secımlere gümbür gümbür gelıyoruz kacıcak yer arayın 04.ocak.2009

 24. melih kardeş ne demiş listeleri eline alarak zeytin budamağa gidecekmiş. negüzel bendede bir kaç tane liste var beraber ayıklasak olurmu..

 25. başkan seni var ya çok seviyom adil, yasalara saygılı, gece gündüz çalışan, tam bir sosyal demokrat, haram para yemez, yemez ama türkçe konuşamıyan adama bol bol yedirmesini bilir. bir kısmınıda mensup olduğu partiye aktarır, sonra genel seçimi kazanırki, bakkal amca onu yine başkan adayı yapar. ne güzel değilmi. seni zorla başkan yaptılar, çokmu sevdin bu işi, bir beş sene daha kalırsan borç altmışa çıkar, yazıktır bu millete açı onları bırak git, çünkü bu kez vatandaş senin seçimlerde kullandığın cümleyi şimdiden söylüyor. hatırlatayım istersen, sakın bu riyakar insana oy vermeyin. ilave olarakta içki masalarındaki maliyetini soraçak, ayrıca o yanındaki top….. sakalın içki maliyetinide soraçak tamammı…………

 26. sevgili ayvalıklı hemşeriler ne kadar çok derdiniz varmış çok üzüldüm ve nedens aklıma aziz nesin geldi .insanlarla ve yaptıklarıyla ugraşıp kendinizi üzmeyin .bu ğün ayvalık okullar bölgesinde gördüğüm bir olay beni çok üzdü.ilk öğretim ögrencisi kız ve erkekli bir gurup ögrenci siğara içiyordu bence çocuklarımıza sahip çıkmak yarınlara sahip olmaktır

 27. m….e kardeşim a. tüfekçi tam 18 trilyonu tepeye yatırırkene o para ayvalıklının olmuyoda yunanlınınmı oluyooo heeeee?

 28. ayrıcana m….ee o hırkızlığı yapğan adam hapiste şu an ve ailesinden çaldığı para evi sattırlarak tahsilatın kıralı yapıldı bunu bilmiyorsan oku biraz,araştır cahil kalma cahil kalanı kıral artur bile sevmez,anladın değilmi?hala anlamadıysan haydar abiye sor o anlatır sana.

 29. SEVGİLİ DOSTLARIM,
  HER ŞEYDEN ÖNCE GEÇTİGİMİZ GÜN KAYBETTİĞİMİZ KARDEŞLERİMİZ İÇİN ALLAHTAN RAHMET ,YAKINLARINA SABIR,ÜLKEME DE BAŞ SAGLIGI DİLİYORUM.
  SEÇİM MODUNA GİREN TÜM KARDEŞLERİM İÇİN SEÇİM ÖNCESİ YAŞANAN BÖYLESİ ACI YÜKLÜ BİR OLAYIN İBRET OLMASINI DİLİYORUM.ÖLÜM DENEN GERÇEGİN YANINDA YALAN VE ALDATMACADAN İBARET MÜCADELELERİN NE KADAR BOŞ VE ANLAMSIZ OLDUGUNU GÖRÜP YARINA SADECE BİR BAYRAK YARIŞI GÖZÜYLE BAKIP AYNEN BİR AHLAKLI SPORCUNUN CENTİLMENLİK BİLİNCİN DE KAZANANIN ASLINDA HERKES KAYBEDENİN DE HİÇ KİMSE OLMADIGINI DÜŞÜNEREK NETİCELER SONRASI HERKESİN BİRBİRİNLE KUCAKLAŞTIGI BİR SEÇİM YAŞANMASINI YÜCE ALLAHIMDAN NİYAZ EDİYOR HERKESİ HASRET VE SEVGİYLE KUCAKLIYORUM.
  TANRI TÜRK Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN.AMİN.

 30. sizler başkan için konuşanlar hepiniz örümcekkafalısınız sizn ahmet tüfekçiniz gelseydi çok mu güzel olacaktı beyefendinin insanlarla iletişimini unuttunuz kapıdan kovalanları bilmiyormusunuz sanki
  sizler hangi çağda yaşıyorsunuz kadımı elektrik kabloları direklerde gidin alanya antalya kemeri görün hasan ağbi elinden geleni yapıyor ahmet tüfekçi başkan olsaydı o hasta halinle verimli olacakmıydı nese allah size akıl versin diyeceğim yok……………

 31. Arkadaşlar, herkese selamlar.
  1- Devlet hastanesinin eksikleri ne zaman bitecek acaba? Yıl nerdeyse 2010 olucak Ayvalık gibi bir yerin ve halkının hakettiği hastane koşulları bunlar mı ??
  2- Parti ve particilik umurumda değil. Sonuçta herşey o yörede yaşayanlar için yapılmak durumundadır. Bu kadar yönetim değişkliği oldu Ayvalıkta. Kısmen aralarında farklar olsada şöyle kocaman bir hamle görebildik mi güzel Ayvalığımızda!! Yok canım nerdee?
  3- Komilinin A.çetinkaya mahallesindeki fabrikası yıllardır atıl durumda. Bilmiyorum halen sahibi onlar mı ancak bu görüntü bana hoş gelmiyor. Neden burası birazcık düzeltilmeye çalışılmıyor? Bu kadar mı zor??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir