Sadaka değil sosyal devlet

Merkezi ve mahalli idarelerin politikaları Karaayıt Köyü’nü maden şirketinin sadakasına mahkum etti. Bütün dünyada neo-liberalizm rüzgarı esiyor. Devletler hızla sosyal konulardan ellerini çekiyor. Bunun yerine dev şirketler “sosyal sorumuluk projeleri” adı altında sadaka dağıtıyorlar. Okul, sağlık ocağı, hastane, su kuyusu vs. yapıyorlar. Devletin esas görevi artık büyük şirketlerin “lütfu”, “sadakası” olarak ihsan buyuruluyor.

Bizim vergilerimizi alan devlet, bizi sadakaya muhtaç bıraktıran büyük şirketlere el açmaya zorluyor.

Evet Karaayıt Köyü Muharlığı yaptığı bir anlaşma ile maden şirketinin köylerine su getirmesini kabul etmiştir. Kabul etmek zorunda bırakılmıştır.

Neden ?

Çünkü Karaayıt ve civar köylerin altı (6) aydır suları yok.

İl Özel İdaresi, Kaymakamlık görevlerini yapmıyor !

Bahane “elektrik parası ödenmemiş, pompanın elektriği kesilmiş”!!

Ayvalık Belediyesi Su Santralinin trilyonlarca borcu var ! Kimin elektriği kesmek haddine düşüyor !

Su Yaşamdır !

Suyumuza dokunmayın !

İl Özel İdaresi görevini yapsın köye su getirsin.

Ayvalık Belediyesi de su kuyusu açma  sözünde dursun bu işe derhal el atsın.

“Sadaka değil sosyal devlet” üzerine 3 yorum

  1. Yine atıyosunuz,hemde desteksiz.Önce rüşvetti davadan vazgeçmek için; şimdi şekil değiştirdi.Karaayıt köyü sakinleri istemişlerdir hatta kendileri çalışmışlardır jeofizik etüdlerde, ama siz çoğunluğun sesini duymak onlara kulak vermek bir yana belli kalıpların içinde durmadan ve bilmeden yazıyorsunuz. Biz bilfer olarak zaten bir sondaj yapmak zorundaydık. Bizimde suya ihtiyacımız olacak ve o köyde su yok. Şimdi yapacağımız sondaj la onların deposuna ve onların deposundanda bizim fabrikamıza su gelecek.

  2. atış diyorsunuz ama 20 hazıran 2008 tarihinde karaayit muhtarlık karar defterınde isimsiz ımzalarla alınan karar için ne diyeceksiniz.muhtarla aranızda köylüden gizli gizli yaptığınız protokolü diyorum (anladınız aslında siz onu )
    birsey daha :bir dahaki sefere protokolu karar defterine yazmayin,muhtarlik karar defterinde muhtar ve azalar disinda hic kimsenin imzasi olamaz.hem usulsuzlukdur ,hem de kiymeti harbiyesi yoktur,haberiniz ola..

  3. dedim ya gizlimiz saklımız yok uyarılarınız içinde teşekkür ederim. Bir çok kişinin haberi var sadece sizler gibi düşünenlerin haberi yoktur biseydim haberi ben verirdim.Karar defterinde bizim imzamızın olmayacağını bende biliyorum ama muhtar ikna edememiş (istemeyen tarafı) bizde attık. Ayrıca diyosunuz isimsiz imzalar öyle birşey yok muhtar zaten istiyo azanın biride bizim eleman diğeriylede bizzat görüşüyorum.Buna rağmen değilsede sahte evrak vermekten bazılarının canı yanar. ve bizim olmayacağımız da kesin..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir