Hasan Bülent Türközen milletvekilliğine aday mı oluyor?Kasabamızdan en son Nejat Sarlıcalı’yı yollamıştık meclise. Bir iş de yapmamıştı. Boşa zaman geçirip gelmişti Ankara’da.

Hasan Bülent Türközen de “yaptıklarının yapacaklarının teminatı olarak” mebus olmayı kafasına koymuş anlaşılan.  Bir askeri darbe gerçekleşseydi Hasan Başkan’ın işi kolaydı.  Ama maalesef normal bir seçime gidilecek. Öncelikle Baykal’ın gözüne girmek lazım. Bunun yollarını biz anlatacak değiliz Bunca zamandır artık yeterince öğrenmiştir artık.

Gazetelerdeki demeçlerine bakıldığında Hasan Başkan’ın hayatında ilk defa gazete filan okumaya, memleket ve dünya sorunlarıyla ilgilenmeye başladığını görüyoruz. Eh elli yıllık açık kolay kapatılamaz ama yine de iyi niyetli bir çaba.

Son olarak Karaayıt’da tereddütü bir yana bırakıp net tavır aldıydı madene karşı “madenin çöplerini vidanjörle aldırcağıma dair söz verdiğimi ispat edin istifa ederim” demişti. Biz de inanmıştık.

Hasan’ın kankası Hüsnü olaydan pek memnun değil anlaşılan. Bölgemizden bir de Mehmet Akif Öznal hevesli görünüyor milletvekilliğine. Hitabet gücü kuvvetli. Öyle ki TKP’nin bir toplantısında genel başkanı Deniz Baykal’ı hararetle savunarak puan kazanmıştı.

Kenan Evren’in dediği gibi bunlar hep “heves”, heveslerini alsınlar bırakırlar.

Hasan Başkan verdiği demeçte “milletvekili seçilsem bile Ayvalıkla ilgili mesuliyetim devam edecektir” demiş. Buna da inandık. Hele bir satılacak Bir şey kalmasın, Ayvalık’ta belediyeye ait tüm kamu mal ve hizmetlerini şirketlere devretsin, zaten başkan olmasına da gerek yok.

Hizmetlerin en büyüğünü yerine getirmek için Ankara yollarına çıkacak başkanımız.

para durumu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir