Ayvalık'ta Seçim Sonuçları Değerlendirmesi

Ayvalık her zaman olduğuı gibi Türkiye’deki genel havadan farklı bir seçim sonucu sundu herkese. “Kıyılar CHP ve MHP’nin” şeklinde yapılan yorumu bir nebze haklı çıkaran bir durum bu. Bir yanda milliyetçi hezeyan, bir yanda AKP’nin yaşam biçimlerine yönelik yarattığı endişe bu iki korkuyu işleyen iki partiye CHP ve MHP’ye yaramış görünüyor. AKP ise 7000 civarında aldığı oyla “ben de varım” diyor.

Bağımsızın İsmet Şahin’in aldığı oyların 2002 seçimlerinde DEHAP’ın aldığı oyların gerisine düşmesi de dikkat çekici. DP ise bir varlık gösteremedi.

CHP ve MHP için bu aldıkları oylar üst sınırdır Ayvalık’ta artık. Bunun ötesinde hamaset sökmez. Somut siyasi, ekonomik, toplumsal projelerle ortaya çıkmaları gerekir. Heyhat MHP ve CHP’den “somut proje” beklemek ne mümkün?

Ayvalık’ta gerçek sol için uygun bir siyasal zemin ortaya çıkıyor. Konuşmaya yüzü olanların sesi artık daha çok duyulacak emin olun.

“Ayvalık'ta Seçim Sonuçları Değerlendirmesi” üzerine 4 yorum

  1. MHP’nin toplam oy potansiyelinin 2007deki gibi olacagini dusunuyorsaniz birde 2009 Martına bakmanızı rica ediyorum. Bazı kafalara hala dank etmedi bazı şeyler.Bunda MHP’lilerin bir suçu olduğunu sanmıyorum.Kendillerini güzelce ifade ediyorlar.Bugün 2023 Yılında Lider Ülke Türkiye viyonuna sahip 2. bir parti yok.MHP’nin ayvalık içinde Türkiye içinde bir çok projesi mevcuttur olmaya da artarak devam edecektir.Bununla ilgili milletvekilimizden,genel merkezden,ilçe teşkilatından bilgi alabilirsiniz.Hatta iletişim kurma konusunda sıkıntınız varsa kitapçıkları isteyebilir okuyarak anlayabiliyorsanız bunları değerlendirebilirsiniz.

  2. anlamadığım bişey var koskoca iller bile açıldı ayvalıkta hala belli değil chp şimdiden konvoya çıktı daha32 sandık var ama fark büyük

  3. AKP nin 7000 oyu derken ayvalık merkez içinmi söylüyorsunuz. ben CHP li değilim ama proje üretemez derken başkanımı yoksa genel merkezimi kastesiyorsunuz?. zannedersem genel anlaşılan mantığı içerisinde yazdıklarınızın tamama yakını yanlıştır. Sol için ayrıca tartışırız. önce seçimin genel yorumunu bitirelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir