Ayvalık Belediyesi Organize Sanayi Bölgesi’ni Tartışmaya açtı

Ayvalık Belediyesi ana karayolu ile Ayvalık arasında kalan bölgede Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulması ile ilgili girişim ve buna bağlı olarak yeni bir tartışma daha başlattı.

Öncelikli tartışma noktası Turizm, Tarım ikilemine Ticaret ve Sanayi gibi iki yeni tercih alanının ortaya çıkması.

Bu konunun önümüzdeki dönem kamuoyunu meşgul etmesi bekleniyor.

“Ayvalık Belediyesi Organize Sanayi Bölgesi’ni Tartışmaya açtı” üzerine 3 yorum

  1. organize sanayi bölgesi ile ilgili bir çok yorumun yapılması gerektiğini düşünüyor ve diyorum,ki. Ayvalık ve ayvalık’lıya çok fazla bir şey kazandırmaz, sadece belli bir kesimin ekmeğine bal sürer. O güzelim tarım arazimizi yok eder, bizlerin daha çok hormonlu sebze ve meyvalar yememizi sağlar efendiler. Bir başka konu bu planların hazırlanmasına karar veren beyni sulanmış kişiler, bu işide bitiremeden ayvalık yönetimini bir başka kişiye bırakmak mecburiyetinde kalacaklar. Planlar adil bir şekilde hazırlanmamış,ki 60 mülk sahibi haksızlığa ugradıkları gerekcesi ile planlara itiraz etmişlerdir. Bu planalr ne zaman onaylanır, allah bilir.

  2. arrazileri imara acıp sakı baska bir iş yokmuş gibi milletti bunlara teşyik edinki birazdaha zeytin agacı kurutalım demi kostik dökup yakınlarda kostik satısları patlama yapar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir