Her pazartesi mecliste buluşalım

Yaklaşık iki ay kadar önce başlayan, belediye meclis üyeleriyle halk arasındaki toplantılardan size bahsetmek istiyoruz.

Toplantıların ereği, yoğun gündemle çalışan belediyeye köprü olabilmektir, belediye başkanına yardım etmektir, halkın sorunlarını yukarıya taşımaktır. Bu toplantıların amacı halktan alınan sorunları Belediye Meclisine getirmek, gündemli toplantılar yapmak olmalıydı. Gündemli toplantılarda halktan gelen sorunları Belediye Meclisi üyeleri açıklamalıydı. Minik Kent Konseyi görünümünde bir yapı olmalıydı. İlk toplantılarda Belediye Meclisi üyeleri ile halk arasındaki görüşmeler gayet verimliydi. Belediye Başkan Yardımcısı, DP’li ve MHP’li üyeler ile halk, Belediye Meclisi toplantı salonunda bir araya gelmekte, dertlerini sorunlarını konuşmaktaydılar. Bu toplantılar her pazartesi günü 14:00 ile 16:00 arasında yapılıyordu. Daha sonraki toplantılara her nedense belediye başkan yardımcısı gelmedi veya gelemedi. Toplantılara CHP’li üyelerden katılım yok gibiydi.

Daha sonra, son iki toplantıda ne olduysa bilemiyoruz(!) Belediye Meclisinin toplantı salonu açılmadı. Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen, bir üyeye toplantıların iptal edildiğini söyledi. Bundan sonra halk ve Belediye Meclisi üyeleri koridorda buluştular. Böylece demokrasinin kıvılcımları söndürüldü.

Belediye meclis üyelerine neden böyle yapıldığını sorduğumuzda verdikleri karşılık şöyleydi: “Siz basına demeç veriyor, belediyenin eksikliklerini açıklıyorsunuz.”

Biz de “Sosyal demokrat bir belediye, katılımcılığı böyle mi gerçekleştirecek?” diye soruyoruz. Bu yapılan halka reva mıdır? Halkımızı Belediye Meclisi üyelerine destek olmaya ve onlarla dayanışmaya çağırıyoruz. Gelişmelerle ilgili sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Değerli halkımız! Sorunlarınızı her pazartesi Belediye Meclisi üyelerine aktarabilirsiniz. Belediye Meclisi üyeleri başkana yakındır; sorunlarınızı ona iletecektir.vinyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir