Ayvalık Belediyesi Koç'un Hizmetinde

Çalışmalar harıl harıl

koclogo.gif

Ayvalık’ın temel sorunlarına el atmak konusunu sürekli savsaklayan Ayvalık Belediyesi Koç Holding’e hizmet mkonusunda hiç fırsat kaybetmiyor.
Bilindiği gibi Migros’un yerinin ticari alan haline gelmesi konusu Ayvalık Belediye Meclisi gündemine iki defa gelmiş ve reddedilmişti. Aynı talep üçüncü defa geldiğinde nedense kabul edilmişti. Bu konuda bir takım söylentiler de çıkmıştı.

2004 yılındaki yerel seçimler öncesinde CHP’nin kazanma şansı yoktu. Her nasılsa son 15 gün içinde dengeler değişmiş ve CHP, DYP’ye karşı az farkla seçimi almıştı. DYP’nin ve eski Belediye Başkanı Ahmet Tüfekçi’nin siyasi görüşlerini yansıtan 29 Mayıs İlkkurşun Dergisi çeşitli defalar seçimlere Koç Holding’in müdahale ettiğini ima etmişti.

Son durum bu bilgilerin ışığında daha anlamlı görünüyor.

“Ayvalık Belediyesi Koç'un Hizmetinde” üzerine 5 yorum

 1. Koç ayvalıkta son 1,5 yılda muazzam arsalar aldı ve alıyor. Marina, migros, bir başka migros, tansaş, zeytinlikler, cundada meşhur ay ışığı manastırı, papaz evi, tavuk adası kilise restorasyonu şu bu aldı başını gidiyor. Eski belediye başkanı ahmet tüfekçi bir zamanlar onları ayvalığa sokmazdı, onun öcünü mü alyor acep?

 2. yakında bizide satın alırsa hiç şaşmamak aksine kendilerini alkışlamak gerek 🙂 bu nasıl bir zihniyettir ki önlerine getirilen projeye sadece ağızlarından çıkacak bir evet ile onaylayarak yerli halkın yapacaklarına izin vermeyen bir belediye güzelim yerleri satabilmektedir..haa şimdi kimse bana ”aman canım ne güsel değerleniyor oraları,bize kalsa yıkılır giderdi”filan demesin..bizzat işin içinde olan ben kazın ayağının öle olmadığını biliyorum..gençliğimizin geçtiği Aşıklar tepesine şimdi en fazla 20 metre yaklaşabiliyoruz..bu nasıl bir zihniyettir,şapel kütüphane olmuş.. peehh..geçiniz efendim,lütfen..hala bu coğrafyada AYVALIKLILAR var..

 3. Şunu bilir şunu söylerim .
  zenginler tarafından üzerine ölü toprağı serpilmiş biryer derler bizim ayvalığımız için!!
  Çünkü eski haritalarda zenginler rahatsız olmasın diye haritada gösterilmezmiş!!!
  bizim zamane zenginlerimiz’de halinden memnun çünkü ayvalığın değerini kendileri biliyor!! fakat herhalde rahatları kaçmasın diye kendi halkına yardımcı olmak yerine sosyete ortamlarında caka satıyorlar .ama ellerinde olmayan birşey var ayvalık devamlı göç alıyor!
  almasıda kesinlikle normal fakat buraya nasıl insanların geldiği önemli bence.
  ayvalığımıza ve insanımıza ne katacaklar (işte bizim zenginlerimize ve yönetenlerimize tam burada görev düşüyor???)
  Elimizdekilerin kıymetini bilelim.
  kurfitilya’ya şayet birisi otel yapmış olsaydı nekadar yaklaşabilirdiniz (paranız yoksa)???
  gazilerimizin ülkemiz için yaptıklarını düşündükten sonra
  ne mutluki bizlere gazilerimize biraz huzur erdirebilecek mekanı sağlamak bize nail olmuş!?
  her taş koyandan ALLAH razı olsun .
  lütfen güzel AYVALIK için herkez ego,larınan biraz silkinsin .
  (Şu toprağı üzerimizden atalım bizlere yakışan budur)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir